Koło Gospodyń Wiejskich w Rycerce Górnej

Czcionka:

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W RYCERCE GÓRNEJ

Koło powstało w czerwcu 2006 roku, liczy obecnie 15 członkiń. Przewodniczącą koła jest  pani Jolanta Wolny. Panie spotykają się wspólnie w Świetlicy Środowiskowej w Rycerce Górnej, organizując warsztaty bibułkarskie o różnej tematyce. Na spotkaniach dzielą się  doświadczeniami, wymieniają przepisy kulinarne i inne. Pierwsze  wspólne działanie  Koła rozpoczęło się uczestnictwem w Dożynkach Gminnych w sierpniu 2006 roku w Rajczy, które kontynuowane jest do chwili obecnej. Panie z Koła Gospodyń biorą udział w imprezach kościelnych i świeckich w gminie i poza nią.

Ich  dorobkiem są:

- zmagania w turnieju gmin Powiatu Żywieckiego

- „Próbowacka Jodła Beskidzkiego” ( II miejsce)

-  uczestnictwo w corocznym Rajdzie Szlakami Papieskimi na  Bendoszce

W 2008 roku Panie brały udział w 38 Światowym Kongresie Rolników w Warszawie. Rokrocznie 3 osobowa delegacja uczestniczy w Europejskim Dniu Kobiet pod patronatem Pani Poseł Małgorzaty Handzlik. Jednym z największych osiągnięć Koła było uczestnictwo w V Przeglądzie Zespołów Regionalnych KGW Wisła 2011.  Koło przedstawiło obrzęd pt. „ Snuje się nitka” na podstawie materiałów  z Muzeum Etnograficznego w Krakowie opracowany przez Urszulę Janicką- Krzywda, a przygotowany pod kierownictwem instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury w Rajczy. W czerwcu 2011 roku Panie obchodziły 5-lecie Koła, na  którym otrzymały List Gratulacyjny od Sołtysa  wsi p. Tadeusza Banaś, z podziękowaniami za zaangażowanie i działalność.

Panie z Koła Gospodyń są pewne, że praca społeczna na rzecz drugich dostarczy im jeszcze wiele satysfakcji i zadowolenia.

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

WAKACJE Z GOKiS